За 8 місяців Південна залізниця отримала лише 13% від необхідного обсягу компенсації за перевезення пільговиків у приміському сполученні

За 8 місяців Південна залізниця отримала лише 13% від необхідного обсягу компенсації за перевезення пільговиків у приміському сполученні

14.09.2017

Упродовж 8 місяців 2017 року регіональною філією «Південна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» у приміському сполученні перевезено 7 млн 916 тис. пасажирів пільгових категорій, компенсація за які повинна відшкодовуватися місцевими органами виконавчої влади, на суму 52 млн 567 тис. грн. Сума отриманої у 2017 році компенсації складає 6 млн 842 тис. грн (у тому числі 1 млн 306 тис. грн це погашення заборгованості з компенсації минулого року) або лише 13% від суми наданих за січень-серпень послуг.

Найбільш повно відшкодовуються збитки в Луганській (Сватівський район), Донецькій (м. Лиман) та Полтавській областях (з урахуванням погашення заборгованості за минулорічні перевезення пільговиків).

Понад третину суми, яка підлягає компенсації, отримано філією від місцевих органів влади Чернігівської, Сумської та Кіровоградської (м.Світловодськ) областей.

Складною залишається ситуація з відшкодуванням збитків у Харківській області, у межах якої за 8 місяців 2017 року перевезено близько 75% від загальної кількості пасажирів пільгових категорій у цілому по магістралі на 38 млн 812 тис. грн. Компенсація за перевезення пільгових категорій громадян, збитки від яких повинні відшкодовуватися місцевими органами влади Харківщини, склала лише 1 млн 65 тис. грн., тобто менше 3%.

Регіональна філія «Південна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» вкотре закликає органи місцевої влади віднайти можливість компенсувати збитки за пільгові перевезення громадян і не змушувати Південну магістраль скорочувати розміри руху приміських поїздів.


Источник