На Одеській магістралі завдяки економним системам освітлення та опалення заощаджено 3 млн 370 тис. грн.

На Одеській магістралі завдяки економним системам освітлення та опалення заощаджено 3 млн 370 тис. грн.

16.04.2019

Сучасні енергоефективні системи освітлення та опалення за 2018 рік дали змогу заощадити регіональній філії «Одеська залізниця» 2,7 млн грн на освітлення (1,3 млн грн на внутрішньому освітленні та 1,4 млн грн на зовнішньому) та 670 тис. грн на опалення (570 тис. грн електроенергії та 100 тис. грн на вугіллі).

Для економії електроенергії на потреби зовнішнього освітлення проведено модернізацію систем освітлення із заміною прожекторів старого зразка на сучасні світлодіодні прожектори на територіях бази станції Галаганівка Херсонської дистанції колії, бази Шевченківського відділу матеріально-технічного забезпечення, моторвагонного депо Одеса-Застава-1, ДФСК «Локомотив» та Одеської механізованої дистанції навантажувально-розвантажувальних робіт.

Служба електропостачання впродовж 2018 року впровадила 1 тис. 197 світлодіодних світильників по станціях Колосівка, ім. Т.Шевченко, Знам’янка-Пасажирська, Роздільна-Сортувальна та Помічна, а також на 123 залізничних переїздах.

Сучасне освітлення отримали три електропоїзди після модернізації освітлення салонів із заміною ламп розжарювання потужністю 100 Вт на світлодіодні потужністю 20 Вт.

Не зважаючи на тривалий час проведення тендерних закупівель необхідного обладнання, укладення договорів, постачання продукції та виконання договірних зобов’язань, вже за останній квартал 2018 року досягнуто економію електроенергії 600 тис. кВт год. на суму 1,4 млн грн.

Впровадження LED-продукції у господарствах регіональної філії «Одеська залізниця» для потреб внутрішнього освітлення у цехах, адміністративних приміщеннях протягом 2018 року дало змогу заощадити 540,8 тис.кВт год електроенергії на суму 1,3 млн грн. Після встановлення LED-модулів освітленість на одиницю поверхні не змінилась, а на деяких об’єктах навіть збільшилась, що відповідає вимогам охорони праці.


Источник